Žákovská liga U14 se přehoupla do druhé poloviny a my jsme zatím bez prohry. Je zde ale několik věcí, které musíme zlepšit.

Basketbal TJ Svitavy : BK Vividbooks Pardubice 45:90 (9:29, 19:46, 33:70)
Body: Horák 22, Hemerka a Motl 14, Fiedler a Obršál 9, Wolf 8, Stara a Černý 6, Machurek 2.
Nejprve jsme se vyhráli utkání ve Svitavách, kde jsme dali velký prostor mladším hráčům a hráčům s menšími zkušenostmi. Hráči ukázali své dovednosti a um a dovedli utkání k pohodlnému vítězství.

Adfors Basket Litomyšl : BK Vividbooks Pardubice 37:84 (16:20, 24:37, 30:60)
Body: Horák 18, Hemerka 15, Wolf a Obršál 12, Pokorný 7, Paulíček 6, Pokorný, Fiedler a Motl 4, Machurek 2.
V Litomyšli se hrálo ve sprintu, takto by se dalo shrnout toto vítězné utkání. Oba týmy se snažily hrát s celoplošnou obranou a co nejrychleji do koše. Bylo se na co dívat. Postupem času jsme utkání získali pod kontrolu a skóre navyšovali v náš prospěch.

BK Vividbooks Pardubice : BA Nymburk 83:53 ( 24:11, 46:20, 63:38)
Body: Hemerka 14, Paulíček 12, Horák 11, Pokorný 9, Wolf, Kolík a Obršál 8, Motl 7, Pokorný 4, Černý 2.
Poslední dvě utkání v říjnu byla dvojička s Nymburkem a byl to souboj neporažených týmů. V prvním utkání se nám rychle dařilo získat náskok, hlavně naší agresivní obranou jsme nutili soupeře k chybám a z toho jednoduše skórovali. V prvním poločase se nám dařila i střelba z delší vzdálenosti. V průběhu druhého poločasu jsme si stále vytvářeli dobré pozice k zakončení, ale bohužel nám klesla úspěšnost zakončení. Utkání jsme ale měli plně pod kontrolou.

BA Nymburk : BK Vividbooks Pardubice 54:57 ( 12:18, 26:30, 31:45)
Body: Horák 26, Motl 8, Pokorný 7, Hemerka, Wolf a Obršál  4, Kolík  a  Paulíček po 2.

Druhé utkání s tímto týmem se nám zcela nepovedlo, ale o to více bylo přínosné, protože chyby byly hodně vidět a více nás bolely, než kdyby bylo skóre výrazně v náš prospěch. Možná pod dojmem předchozího vítězství jsme začali velmi laxně. Domácí byli živější, bojovnější. Hlavní krok k vítězství jsme udělali ve druhém poločase, kdy se nám dařilo v obraně, 5 obdržených bodů je fajn. Když už to vypadalo, že dojdeme v klidu k vítězství (v 5. minutě 43:55 a v 8. minutě 47:57), udělali jsme následně mnoho jednoduchých chyb a dovolili utkání zdramatizovat. Konečný stav pro nás 57:54. Celkově poslední čtvrtina pro domácí vyzněla 23:12, což se nesmí opakovat a budiž nám to poučením a výstrahou do dalších utkání. Na druhou stranu ale díky za takové utkání, jen více takových, které nás prověří a posunou dál.