(U14) Skupina "D" žákovské ligy U14 bez jediné prohry

Svěřenci Pavla Mňuka sehráli o třetím adventním víkendu poslední dva zápasy základní skupiny žákovské ligy. Na Duklu zavítali lvi z Jindřichova Hradce a pelhřimovské sojky. Oba zápasy měly stejný průběh. Beksa od začátku dominovala a soupeřům nedala žádnou šanci. Do hry se zapojili všichni hráči a to i Oliver Zdobinský, který byl delší dobu mimo hru ze zdravotních důvodů.

Ve skupině "D" sehráli žáci 12 utkání, všech 12 jich vyhráli s celkovým skóre 1460:308. Očekávání z nadstavbové části jsou veliká. Kvůli koronavirovým opatřením nemohl tým U14 vyjet na turnaj CEYBL do Polska, kde by byl prověřen kvalitními polskými týmy jako např. WKK Wroclaw. Jak si Beksa poradí v kvalitnější konkurenci? Uvidíme hned v lednu 2022.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Lions J. Hradec 159:10
Body: Avuk 36, Míča 26, Suchomel 20, Janovský 15, Zdobinský a Kolík po 13, Valenta 12, Urbánek 10, Štěpánek 6, Fecko a Klement po 4.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - BK Sojky Pelhřimov 125:15
Body: Štěpánek 31, Avuk 18, Míča a Janovský po 14, Valenta 13, Zdobinský a Suchomel po 8, Kolík 6, Fecko 5, Urbánek a Klement 4,

(U19) Nevídaný výkon "Mrazíka" - "Quadruple double" s efektivitou 55

BK VIVIDBOOKS Pardubice - NH Ostrava 99:78
Body: Mrázek 31b, 10d, 13as,10F+ a 55 EF!!!, Provazník 23b, 8d, Novák J. 13b, 12d, Novák T. 8b, 4d, Půlpán 7b, 5d, Suchomel 7b, Folta T. 4b, Kret 4b, Luba 2b

Po víkendovom nezmare,  sme naskočili po dni voľna do ďalšieho zápasu extraligy. Čakal nás odložený zápas z dôvodu Covidu, proti týmu NH Ostrava , ktorý počas víkendu rozobral Prostějovských Orlov až do posledného “peříčka” a následne v nedeľu trápil lídra našej skupiny Basket Brno (-10b). Do zápasu sme išli s jasným cieľom , zastaviť ich rýchly prechod a hru 1/1 a na útočnej polovine využit našu podkošovú zostavu (čo sa nám proti Tygrom v nedeľu vôbec nepodarilo).

Úvod zápasu sme mali jasne v našej réžii , dobrá obrana a rýchly prechod nám vytvorili náskok 12:4, ktorý sme navyšovali do 7min na 22:6. Následne sme súperovi dovolili šnúrov (hlavne  z naších strát) znížiť skóre na 22:14 , ale po oddychovom čase hráči opeť zapli svoje motory uzavreli stav po 1Qt na 31:18. Čo nastalo v ďalšom priebehu, je len ťažko predstaviteľné, po tom čo ste videli prvú štvrtinu…šnúra 2:15 a začínali sme od znovu. V tomto úseku hry  nám niekde zmizla koncentrácia na obrannej polovine, a ja sa často pýtam, prečo nedokážeme byť sústredený počas celého zápasu??? Prečo nedoraziť súpera , keď to v naších možnostiach je?? Je to hlad niečo dosiahnuť (sme materiálne  prežraný a máme všetko na čo si zmyslíme) pohodlnosť, uspokojenie ( stáčí nám to čo máme a nechceme si siahať na dno) ???  Nemáme zatial odpoveď, ale viem že to v nás je , aby sme nemali takéto výpadky..

Do konca poločasu sme znova odskočili na rozdieľ 12b a uzavreli stav na 52:40. Druhá polovina sa niesli v našej réžii a aj zásluhou rozhodcov a častého pískania nebola veľmi pohľadná a to z dôvodu plynulosti hry. V dnešnom zápase zohrali dôležitú rolu naši vysoký hráči svojou aktivitou v dolnom postavení a trpezlivosťou v momente, keď sme na nich dopravili loptu. Vytvárali dobré strelecké pozície pre “Provaza Klay Thompson” 6/5 3pt a jednoduché zakončenia pre Radovan “55” Mrazík. Ďalšie zápasy nás čakajú v rýchlejšom slede než doteraz , v UT a St 14.-15.12. odohráme dvojičku proti Holiciam. Počas víkendu 18.-19.12. nás bude čakať posledný dvojzápas Prostějov a Basket Brno.

(U17) Důležitá výhra v Prostějově.

BK Opava - BK VIVIDBOOKS Pardubice 88:66
Body: Folta 16 bodů a 11 doskoků, Hřebík 9, Zajíček a Danko 8, Prouza 6 (pouze 1 doskok), Holub a Vomáčka 5, Bílek, Vondráček a Brýdl 3.

Zápas jsme prohráli hlavně na doskoku, kde jsme soupeři darovali 22 útočných doskoků a našimi 19 ztrátami. Na zápase bylo vidět, že soupeř je jeden z kandidátů na Final 4.

BCM ORLI Prostějov - BK VIVIDBOOKS Pardubice 88:93
Body: Folta 23 bodů a 15 doskoků, Zajíček 19, Danko 16, Hřebík 14, Vondráček 9, Bílek 7, Brýdl 3, Prouza 2

Zlepšeným výkonem jsme dokráčeli v těžkém utkání k naší 4 výhře ve skupině. Soupeř se stále dotahoval, ale nakonec se vítězství podařilo uhájit. Naší slabinou byly opět ztráty, kterých jsme měli 20.

(U12) Souboj o 1. místo pro ADFORS Basket Litomyšl

ADFORS Basket Litomyšl - BK VIVIDBOOKS  Pardubice 64:54
Body: Rosenberger 15, Boháček 13, Stara 12, Doležal a Černý po 4, Řípa, Nečas a Chrbolka po 2.

ADFORS Basket Litomyšl - BK VIVIDBOOKS Pardubice 61:54
Body: Stara 12, Nečas 8, Boháček a Chrbolka po 6, Řípa, Suchánek, Pižl, Doležal a Černý po 4, Zahradník 2.

V sobotu 11. 12. jsme odcestovali k souboji o první místo v tabulce do Litomyšli. Očekával se tuhý a vyrovnaný boj. Byli jsme si vědomi, že soupeř se opírá především o výkony nejlepšího střelce soutěže Dominika Hodka (před vzájemnými zápasy 47,5 bodu na utkání). Naším plánem do zápasu tedy bylo přibrzdit jeho střelecké hodování.

V prvním zápase jsme bohužel hned od úvodu za soupeřem zaostávali. Nicméně ke konci první čtvrtiny jsme se již oklepali a předvedli jsme hned několik pohledných akcí. V druhé čtvrtině jsme ještě více přitvrdili a zdálo se, že skóre překlopíme na naší stranu. Nicméně Litomyšl v pravý čas zabrala a mírný náskok si uhájila. V poločase jsme tak prohrávali 34:27. Po změně stran jsme se bohužel do výraznějšího tlaku nedostali a soupeř nakonec dotáhl zápas k vítězství 64:54.

Do druhého zápasu jsme vstupovali odhodlaní napravit předchozí zaváhání. Vstup byl z naší strany povedenější, než v předchozím zápase, nicméně i tak jsme po prvním dějství ztráceli 3 body. Bohužel ve druhé čtvrtině jsme vypadli z rytmu a soupeři jsme tak dovolili odskočit na výraznější bodový rozdíl. V poločase jsme prohrávali 35:20. Po změně stran mohli diváci v hale sledovat přetahovanou o každý bod, podle přísloví „každý chvilku, tahá pilku“. Ve čtvrté čtvrtině jsme však z posledních sil zabojovali a soupeře jsme bod po bodu začali stahovat. Nicméně rozdíl ve skóre již byl nad naše síly, tudíž jsme ani tentokrát výhru neslavili. Po závěrečném hvizdu rozhodčích tak svítilo na výsledkové tabuli skóre 61:54.

Nejlepšího střelce soupeře Dominika Hodka jsme sice střelecky přibrzdili, avšak ne natolik, jak bychom si představovali (38 a 34 bodů). Do dalších zápasů musíme určitě zlepšit obranný doskok, jelikož je to činnost, která nás trápí již delší dobu. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům z řad rodičů, kteří s námi do Litomyšli odcestovali. Především pak v poslední čtvrtině druhého zápasu vytvořili výbornou atmosféru, která hnala kluky k lepším výkonům. Pro tento kalendářní rok to byly poslední zápasy, které jsme odehráli, tudíž bych chtěl popřát všem čtenářům pohodové Vánoce a vše nejlepší do nového roku.