U19 - Nabitý týden se juniorům nevydařil

GBA : Beksa Pardubice 81:64
Svoboda, Tkadlec a Výcha po 13, Pešík 6, Čejka 5, Suchánek 4, Baťa a Picka po 3, Janata a Meisner po 2

V úterý jsme odjeli na šlágr 16. kola extraligy U19 na palubovku GBA Praha. Náš soupeř měl před zápasem stejně jako my pouze 2 prohry, přičemž jednu z nich utrpěl právě na naší palubovce po vyrovnaném zápase až v prodloužení. Očekávali jsme tak velmi kvalitní zápas, vyhecovaný z obou stran. Do zápasu jsme vstoupili dobře a ujali jsme se mírného vedení. Soupeř však záhy ukázal svou sílu a především jeho siloví podkošoví hráči zaměstnávali naší obranu nejvíce. V poločase svítilo na výsledkové tabuli skóre 42:33 v náš neprospěch. Po povzbuzujícím proslovu hlavního trenéra Dušana Bohunického jsme vstoupili odhodlaně do druhého poločasu. Nicméně soupeř pokračoval v koncentrovaném výkonu a vinou našich neproměněných šestek a útočných doskoků soupeře se naše manko stále zvyšovalo. V závěru zápasu jsme již jen kosmeticky upravily skóre, a nakonec jsme tak prohráli 81:64. I přes prohru o 17 bodů však můžeme býti spokojeni s předvedenou hrou, která splňovala snad všechny parametry dobrého výkonu. Jediná výraznější negativa z našeho pohledu tak byly již zmíněné neproměněné šestky a útočný doskok soupeře.

Beksa Pardubice : BA Nymburk 59:83
Body: Svoboda 15, Čejka 13, Výcha 9, Voráč 6, Baťa a Janata po 5, Pešík 3, Vrťátko 2, Suchánek 1.

V sobotu jsme se po 9 dnech opět utkali s týmem Nymburka. Tentokrát však na domácí palubovce. Po vítězném představení z minulého týdne jsme chtěli potvrdit naší výkonnost a porazit Nymburk i podruhé. Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně a prvními útoky jsme se ujali ihned vedení. Bohužel náš soupeř se brzy oklepal a začal určovat tempo zápasu. Netrvalo dlouho a Nymburk se tak dostal do vedení, které začal postupně navyšovat. V průběhu zápasu jsme se několikrát snažili náskok soupeře umazat, avšak ten vždy dokázal na náš zvýšený tlak zareagovat a rychle kontroval. Po konci zápasu tak na výsledkové tabuli svítilo skóre 59:83 v náš neprospěch. Je velká škoda, že jsme nedokázali navázat na dobré výkony jak z již zmíněného zápasu v Nymburce, tak i ze zápasu proti GBA Praha. Zdálo se, jakoby hráči v sobě měli určité uspokojení, které však bylo pro náš výkon zničující.

Beksa Pardubice : USK Praha 52:91
Body: Výcha 13, Picka 10, Čejka 7, Baťa a Pešík po 5, Suchánek 4, Voráč a Vrťátko po 3, Janata a Svoboda po 1.

V neděli nás čekal další velmi kvalitní soupeř, tentokrát USK Praha. Po drtivé prohře z předešlého dne jsme doufali, že se naši hráči vzchopí a půjdou hladově po vítězství. Tento sen se však záhy rozplynul. Ihned po úvodním rozskoku bylo na hřišti pouze jedno družstvo. A to družstvo USK Praha. Až na jeden krátký úsek, kdy se nám podařilo snížit vedení soupeře jsme byli v tomto zápase nekompetentní a soupeř si s námi dělal téměř co chtěl. Nedokázali jsme USK konkurovat snad v žádném herním parametru. Bohužel i výsledné skóre bylo nakonec nastaveným zrcadlem naší hře. Soupeř nás deklasoval 91:52. Nyní je tedy potřeba se z tohoto víkendu co nejdříve oklepat a v trénincích zapracovat natolik, aby se podobné vystoupení již neopakovalo.

U15 - Starší žáci ukázali svoji sílu

BCM Orli Prostějov : Beksa Pardubice 58:109
Body:  Šindelář 24 (trojky 7/6), Provazník 22 (6 doskoků, 5 získaných faulů, 4 zisky míče, ale TH 8/2), Fidler 10 (8 zisků míče), O. Husták 10 (8 doskoků, 4 bloky, 4 zisky míče), M. Půlpán 10 (TH 6/5), T. Půlpán 9 (9 doskoků), Chmelík 7 (6 doskoků, 5 zisků míče), Škoda 6 (5 doskoků, 4 zisky míče), Kouba 5, A. Husták 4 (10 doskoků, ale zpod koše 7/1), Plaček 2, Mrázek 0.

Čekali jsme na to přes půl sezóny a přišlo to až v Prostějově. Soustředěný výkon, plný dobrého pohybu, uvolňování i zakončování, podpořený skvělou střeleckou bilancí ŠINDELÁŘE z trojkového oblouku, nedal soupeři pražádnou šanci na úspěch.  Konečně se v plné míře prokázala síla týmu, a to i bez dvou nemocných základních hráčů KRETA s HORKÝM. Výborné výkony předvedli zejména rozehrávači FIDLER se ŠINDELÁŘEM, O. HUSTÁK a CHMELÍK, střelecky tým jako obvykle držel i PROVAZNÍK. A protože i všichni ostatní nezůstali tentokráte příliš pozadu, zrodil se rekordní výsledek, s nímž před utkáním nepočítal ani největší optimista.

BK NH Ostrava : Beksa Pardubice 64:91
Body: O. Husták 18 (15 doskoků, 6 bloků, 6 získaných faulů, 4 získané míče, TH 10/8, i   přes 5 ztrát  excelentní výkon!!!), Provazník 15 (5 doskoků, 4 získané fauly, 4 zisky míče, 4 bloky, ale i 4 ztráty a TH 8/1), A. Husták 13 (4 doskoky, celková střelba 6/6 = 100%!!!), Šindelář 10 (4 doskoky),  T. Půlpán 8, Škoda 9 (4 asistence), Chmelík 6 (6 doskoků),  Fidler 4 (4 získané fauly), Plaček 4, M. Půlpán 4 (6 asistencí), Kouba 1, Mrázek 0.

Nová huť zatím v soutěži úplně nenaplňuje očekávání, a to se nezměnilo ani v neděli. Naši hráči byli lepší na všech postech a navíc pakliže v sobotu příjemně překvapil, v neděli doslova šokoval svým výkonem Ondra HUSTÁK, který byl u všeho dobrého z naší strany. A protože toho nebylo v neděli vůbec málo, dosáhnul na čísla, která bychom od něho chtěli vídat pokaždé. Příliš zpět nezaostával ani jeho bratr Adam a tak lze směle říci, že nedělní dopoledne na ostravském Tatranu patřilo bratrům HUSTÁKOVÝM. Skvěle ale znovu hrál celý tým a je jenom otázkou, zda výkony z tohoto víkendu bude schopen opakovat i v následujících týdnech. Bylo by to hodně příjemné a radostné, ale  nesmíme podlehnout předčasné euforii a dál tvrdě pracovat.

U15 B - Béčko starších žáků nezaváhalo v Trutnově

Loko Trutnov : Beksa Pardubice 28:47
Body: Priessnitz (10 doskoků, 5 zisků) a Sádovský 10, Procházka 9, Dvořák (5 asistencí, 6 zisků) a Vlček 5, Kvapil a Rejda 4 (5 zisků).

Do prvního zápasu jsme vstoupili s nepříliš příznivým dojmem. Neproměnili jsme mnoho jasných šancí z pod koše a ztratili jsme spoustu míčů, díky tomu se také domácí družstvo dostalo do lehkého vedení, které si až do poslední čtvrtiny udržovalo. V poslední čtvrtině se konečně naši borci zázrakem probrali a čtvrtinu vyhráli výsledkem 20:0. Takový alespoň přibližně stejný výkon by však měli hráči podávat po celou dobu zápasu a soupeře přehrát s jasným bodovým rozdílem. Zápas z pohledu Adama Dvořáka: „První poločas jsme mohli hrát líp, měli jsme spoustu ztrát, špatně jsme bránili a v útoku jsme nic nedávali. Druhý poločas jsme se však nahecovali, dali jsme do toho srdíčko, začali jsme dobře bránit a dávat koše.“

Loko Trutnov : Beksa Pardubice 27:72
Body: Priessnitz 20 (7 doskoků, 5 zisků), Rejda 14, Dvořák 13, Sádovský 12 (8 zisků, 7 ztrát!), Kvapil, Procházka a Vlček 4 (8 doskoků), Horáček 1.

V druhém zápase se výkon našich hráčů velice zlepšil, v útoku jsme proměnili jasné koše, jenom z dálky se nám nedařilo. Avšak i po výrazném zlepšení oproti předešlému zápasu zde byly občas stále trhliny v obraně a občasná nesoustředěnost některých hráčů.

U13 - Znovu vítězná derby

Ve čtvrtek na naší palubovku přijeli sousedé z Hradce Králové! Do dvojutkání jsme nastoupili jako favorité, i díky velké marodce Královských Sokolů jsme oba zápasy od začátku vedly, když jsme první třetiny vyhráli o 15 bodů! Roli favorita jsme splnili!Herní projev nebyl až tak špatný, ale kdybychom nezahazovali tzv. tutovky mohl být rozdíl ve skóre o dost vyšší! Positivem zápasu je, že do hry se dostali všichni hráči, Stabilní výkony předvedli opory týmu BÍLEK, FIEDLER, FECKO! Suprový zápas odehrál Kryštof MIKOLDA, který výbornou obranou dělal problémy soupeři. Vzestupné výkony podává i Adam VITVAR, který předvedl zatím svůj nejlepší výkon v zápasech!

Beksa Pardubice : Královští Sokoli  77:40
Body: Fecko 13, Fiedler 12, Vondráček 10, Bílek 9, Mikolda 6, Patlevič 6, Chimiák 5, Vitvar 4, Kotěra 4, Novák 2, Svačina 2, Klimeš 2, Šrámek 2

Beksa Pardubice : Královští Sokoli  94:36
Body: Bílek 19, Fiedler 16, Fecko 11, Mikolda 10, Vitvar 10, Novák 8, Chimiák 8, Vondráček 6, Kotěra 4, Patlevič 2

U11 - dramatické souboje proti hradeckým lvicím

Sokol HK : Beksa Pardubice 42:53
Body: Kolík M. 29, Zdobinský 10, Provazník 6, Knol 4, Fecko 3, Charvát 1.

Sokol HK : Beksa Pardubice 58:62
Body: Kolík M. 31, Provazník 8, Panuška a Zdobinský po 6, Knol 5, Charvát 4, Kolík J. a Rolenc po 1.

V sobotu 17. února jsme zavítali do Hradce Králové, kde nás čekaly dva těžké zápasy proti Hradeckým lvicím. Kvůli veliké marodce domácí nastoupili v desetičelnné rotaci. Začátek prvního zápasu jsme lehce podcenili a podle toho vypadala první čtvrtina. Druhá pětka nastoupila koncentrovaně a nedávala domácím šanci. Bohužel po menším odskočení ve skóre naši hráči přestali hrát a domácí nás zase dotáhli. Druhá půlka se vyvíjela ve stejném duchu a nakonec na tabuli svítil výsledek 53:42 v náš prospěch. Za pochvalu stojí výkon Olivera Zdobinského, Matěje Kolíka a Andreje Fecka. Poslední jmenovaný se vrátil po zranění ruky a hned se prezentoval svou skvělou obranou. Ostatní kluci se nedokázali více prosadit i přesto, že na tréninku dokazují, že na to mají.

Druhé utkání začalo podstatně hůře než první. V první půlce naši hráči nepředvedli vůbec nic. Prohrávali jsme všechny osobní souboje, nevybojovali jsme žádný neutrální míč. A tak v poločasové pauze bylo některým hráčům promluveno do duše. Během pěti minut třetí čtvrtiny jsme výsledek otočili a dostali se do vedení o 9 bodů. Po timeoutu lvic se hra vyrovnala. Zápas dospěl do dramatické koncovky, kde nás podržel svou střelou Šimon Knol, který celý zápas hrál hrozně . Skvělý druhý poločas zahrál Matěj Kolík, který v prvním poločase vypadal, že už se nerozeběhne. Do budoucna musíme zapracovat na stabilitě našich výkonů, protože s basketbalem, který naši kluci v Hradci předváděly na mistrovství republiky, nemůžeme uspět. Další věc, která nás trápí, je malá aktivita ostatních hráčů. Většina kluků nepředvádí to, na co doopravdy má a co umí.