Tomáš Tkadlec řádil ve svém posledním utkání za tým U23

(U23) BK Levharti Chomutov - BK VIVIDBOOKS Pardubice 88:95
Body: Tkadlec 42, Svojanovský 18, Dvořák 12, Rolenc 7, Janů 6, Mikuláš a Kalný po 5.

Na poslední utkání v této sezóně vycestovala Beksa ve velmi nepočetné skupině přesto s cílem zakončit sezónu 2021/2022 výhrou. Domácí levharti, vedeni ostřílenými harcovníky  - Houškou, Landou a Striou - byli však po většinu zápasu proti a vypracovali si až 15 bodový náskok. V poslední čtvrtině se však děly velké věci. Tomáš Tkadlec ve svém posledním zápase za tým U23 (v příští sezóně budeme hrát 1. ligu s ročníkem 2000 a mladší) zavelel k mohutnému obratu. Beksa poslední čtvrtinu vyhrála 31-12 a zápas otočila. Tomáš Tkadlec si připsal 42 bodů, z toho 19 v poslední čtvrtině.

Sezónní "NEJ" statistiky:

• Počet bodů na zápas: Burda Matěj (19,3), Tkadlec Tomáš (19,2)
  • % úspěšnost za 3b: Burda Matěj (42,3%), Mikuláš Adam (36,1%)
  • % úspěšnost TH: Burda Matěj (75,3%), Tkadlec Tomáš (64,4%)
  • Doskoky na zápas: Svojanovský Michal (6,6), Tkadlec Tomáš (5,1)
  • Asistence na zápas: Burda Matěj (3,9), Svojanovský Michal (3,1).

Junioři zvládli první zápas předkola play off

(U19) BK VIVIDBOOKS Pardubice - Slavoj BK Litoměřice 66:52
Body: Mrázek 16 bodů a 11 doskoků, Novák J. 15 bodů a 10 doskoků, Provazník 13, Jelínek 7, Novák T. 5 bodů a 15 doskoků, Kret 4, Půlpán 3, Suchomel 2, Danko 1.

První zápas předkola play off mezi BK VIVIDBOOKS Pardubice a Slavoj BK Litoměřice vypadal od úvodního hvizdu jako jasná záležitost. Domácí hráči vstoupili do utkání koncentrovaně a odhodlaně. Výsledek prvních dvou čtvrtin (22:7 a 23:9) byl zcela zasloužený. Do druhého poločasu však vyběhly úplně jiné týmy a z náskoku 31 bodů bylo po konci třetí čtvrtiny pouhých 10 bodů. V posledním hracím období naštěstí Beksa zmobilizovala svoje síly a dokráčela pro zasloužené vítězství. Druhé utkání je na programu v pondělí 21.03.2022 v Litoměřicích. Pokud si naši junioři udrží koncentraci po celý zápas k rozhodujícímu třetímu zápasu snad nedojde. Pokud ano, bude se konat ve středu 23.03.2022 od 18:00 na Dukle.