BCM Olomouc – BK Vividbooks Pardubice 75:85 ( 24:20, 48:46, 61:63)
Body: Avuk 29 (val. 38+ 10 doskoků), Míča 17 (2x 3), Škoda 16 (9 doskoků), Suchomel 9, Libánský 6, Hamáček 5, Valenta 2, Štěpánek 1.

V Olomouci jsme se připravovali na výrazné individuality domácího týmu, které se ale i tak hlavně v první půli dokázaly prosadit a my jsme působili lehce v křeči. Výrazné zlepšení přišlo ve druhé půli především na obranné polovině, skvěle se zde uvedl Vojta Urbánek, který domácí hvězdu skvěle ubránil. Díky zlepšené obraně jsme se začali prosazovat i v útoku a chytli správný rytmus. Vítězství nás stálo více úsilí, než jsme si mysleli, ale ukázala se síla celého týmu, který bojoval a dřel až do konce.

BK Opava – BK Vividbooks Pardubice 67:72 (16:17, 28:36, 48:49)
Body: Avuk 19, Libánský 16 (TH 12/7+ 9 doskoků), Míča 13 (TH 4/4), Suchomel 7 (1x3, TH 4x4), Škoda 7, Hodek 6, Valenta 3, Zdobinský 1.

Po vydatné opavské snídani jsme vyrazili na polední utkání s domácím týmem. Také toto utkání bylo plné velkého nasazení a osobních soubojů. Z toho plynulo mnoho chyb na obou stranách a utkání bylo jako na houpačce. Klíčové bylo, že jsme měli lepší načasování vlny vzhůru, kdy jsme se dokázali ze skóre 63:58 dostat na 63:68 a toto vedení jsme už nepustili i díky dobře takticky zvládnutému závěru. Konečně nás také podržely šestky, v závěrečné části jsme to měli 10/7, což přispělo k našemu vítězství.

Musíme do příště zapracovat na naší souhře v postupném útoku a vyvarovat se nevynucených chyb. Důležité i pro další vývoj soutěže je, že hráči začali využívat svých silných stránek, jako je rychlost a drive v přechodové fázi, že si střelci vzali střely a dali. Na závěr musím pochválit celý tým, s jakým nasazením bránil a bojoval o vítězství.

Zítra hrajeme konečně doma, všichni jste zváni v sobotu 19.10. v 15 hodin a v neděli 20.10. v 10 hodin do haly na Dukle.