(U15) Žákovská liga

BK SYNTHESIA PARDUBICE – USK PRAHA 65:51 (20 – 17, 40 – 29, 54 – 41)

BODY: Provazník 30 (23 doskoků, 5 ztrát), Chmelík 12 (7 ztrát, 6 doskoků), Škoda 7 (7 doskoků, zpod koše 6/1), Horký 4 (5 doskoků, 4 získané fauly, zpod koše 5/1), Plaček 4 (4 doskoky, 5 zisků), Šindelář 4 (5 zisků, 4 doskoky), Fidler 2 (9 zisků, 6 asistencí), M. Půlpán 2, Mrázek 0, Sádovský 0.

Domácí vlétli na soupeře jako uragán a po celý první poločas jasně udávali vývoj hry. Soupeř však nic nebalil, využíval každé příležitosti k protiútoku a tak první poločas byl divácky velmi zajímavý a atraktivní. Ten druhý již basketbalové krásy příliš nenabízel, zápas se stal urputným bojem o každý bod, ale získaný náskok z první půle domácí hráči zejména zásluhou produktivního PROVAZNÍKA (byť je určitě schopen ještě lepších výkonů) kontrolovali a připsali si na svoje konto v ligové premiéře zasloužené vítězství. Vedle PROVAZNÍKA zahrál mimořádné utkání rozehrávač FIDLER, jehož bylo plné hřiště a vedle nádherných asistencí i dokázal „gumovat“ rozehrávače soupeře.

BK SYNTHESIA PARDUBICE – BK SLAVOJ LITOMĚŘICE 92:84 (15 – 15, 31 – 38, 51 – 55, 73 – 73)

BODY: Provazník 46 !!! (19 doskoků, 9 získaných faulů, 4 zisky, 4 ztráty), Šindelář 12 (z toho 8 v prodloužení, 5 ztrát), Horký 10 (10 doskoků, 6 zisků, 4 získané fauly), Mrázek 8, Fidler 6 (9 zisků, 8 ztrát, 4 získané fauly), Škoda 4 (zpod koše 5/1), Chmelík 4 (zpod koše 8/2, 12 doskoků), Plaček 2, M. Půlpán 0.

Těžko říct, jak se tým během jedné noci může z bojovného tělesa změnit na leklou rybu, která prohraje všechny souboje jeden na jednoho a na druhé straně dokáže neproměňovat série příležitostí zpod koše, v čemž dominoval zejména CHMELÍK, jehož „zapařené“ příležitosti zoči voči koši byly ukázkou těžko popsatelné střelecké nemohoucnosti. Prapor potápějící se lodi tak drželi Jakub PROVAZNÍK a příjemné překvapení víkendu Radovan MRÁZEK. Základním momentem zázračného obratu však bylo poločasové vzkříšení FIDLERA, který po skvělé sobotě v neděli v prvním poločase působil dojmem spícího medvídka a ztrácel jeden míč za druhým. To výrazně ovlivnilo výkon celého týmu, protože basketbalové pravidlo „jak hraje rozehrávač, tak hraje celé družstvo“, je vždycky pravdivé. Tým zaslouží jakousi pochvalu jedině za to, že zápas nevzdal ani za nepříznivého stavu 69 – 73 50 sekund před koncem, dotáhl ho zuby nehty do prodloužení a v něm po vyfaulování nejlepšího hráče hostí DVOŘÁKA a vzkříšení mátožného ŠINDELÁŘE dospěl k výhře, která se sice počítá, ale která mezi přítomnými příznivci určitě vzbudila hodně rozpaků a trenérovi přidělala množství vrásek na čele. Kritikou do svých řad však nechceme snižovat velmi dobrý výkon hostí, kteří dokázali trestat každou chybu v naší obraně. A že jich v neděli bylo!

(U15 B) Nadregionální soutěž

Nadregionální soutěž U15 hrajeme převážně s chlapci o kategorii nižší. Stěží se dá říct, že by se tyto dva zápasy daly řadit mezi ty lepší, na druhou stranu se nedá upřít, že by se kluci nesnažili. Holt několik jasně neproměněných šancí se odrazí na celkovém dojmu ze hry. Přesto naši kluci chrudimské jasně přehráli a vezou domů 2 vítězství.

TJ Sokol Chrudim - BK Synthesia Pardubice 30:63

Body : Priessnitz 13, Vlček 11, Tesař 8, Král 6, Horáček 5, Procházka, Kvapil, Pešek a Pletánek po 4, Rejda a Kakrda po 2.

TJ Sokol Chrudim - BK Synthesia Pardubice 36:59

Body: Rejda 22, Priessnitz 15, Kvapil 8, Horáček 5, Král 4, Pletánek 3, Kakrda 2.

(U13) Východočeský přebor

V sobotu odpoledne na naší palubovku zavítal tým Basket TJ Svitavy. Utkání byla jednoznačná, klukům se start do začátku sezóny velmi povedl, za to jsem velmi rád a věřím, že to bude nabuzení do další práce, jak na tréninku, tak i v zápasech! Velmi mě těší i přínos hráčů, kteří běžně nedostávají tolik prostoru, v utkání se ukázal v dobrém světle Martin Malý, ale také nová posila Adam Vitvar!

BK Pardubice - Basket TJ Svitavy 93:33

Body: Rampach 15, Bílek 14, Chimiák 14, Fiedler 8, Malý 8, Vondráček 6, Novák 6, Fecko 6, Vitvar 6, Mikolda 4, Šrámek 4, Klimeš 2

BK Pardubice - Basket TJ Svitavy 71:20

Body: Chimiák 14, Vitvar 11, Fecko 8, Novák 7, Rampach 6, Vondráček 6, Šrámek 5, Malý 4, Fiedler 4, Bílek 4, Mikolda 2, Klimeš 0