U23 - Těžký vstup do sezóny

„Chtěli jsme si vyzkoušet některé varianty a to se nám povedlo, i když výsledek utkáni není pro nás příznivý. Na druhou stranu jsme tam udělali spoustu chyb, možná to ovlivnila částečná nervozita ze začátku sezony, hlavně to bylo vidět v úvodu utkání, kdy jsme dali nějakých deset bodů za čtvrtinu a to je málo. Hráli jsme ale rychle dopředu, což jsme chtěli a z tohoto pohledu jsem spokojen. V obraně ale musíme vytvářet větší tlak na míč a tam máme ještě rezervy. Dneska jsme ale měli velký problém s doskoky soupeře, který nás převyšoval výškově i váhově, i tak jsme ale měli na to, abychom si je s výpomocí pod košem pohlídali. Svoji premiéru v týmu mužů si odbyl 17tiletý junior Jakub Čejka a jeho výkon byl velmi pozitivní", hodnotil Josef Příhonský.

BK Synthesia – SKB Zlín 75:84

Body: Potoček, Čejka po 13, Petric 12, Brožek, Němec po 7, Picka, Kratochvíl po 5, Voráč, Výcha po 4, Nalevanko 3, Večeřa 2

U12 - Vítězné derby

V sobotu na naši palubovku dorazili sousedští Královští Sokoli HK! Hráli jsme s oslabenou sestavou, stěžejní hráči našeho týmu dostali po dvou přípravných turnajích volno! Kluci, ale Hradci nedali nic zadarmo a první vítězství bylo na světě, i s menšími komplikacemi v závěru utkání jsme soupeře přehráli rozdílem 3 bodů 54:51!!!

BK Pardubice - Královští Sokoli 54:51

Body: Chimiák 22, Kotěra 14, Kment 7, Němec 4, Šrámek 3, Červinka 2, Patlevič 2

Druhé utkání bylo již pevně pod kontrolou našich borců, drželi jsme se celý zápas v kladných hodnotách a ke konci jsme odskočili až na +25 bodů, sice po prostřídání Hradec snížil na rozdíl 10 bodů, ale větší drama jsme nepřipustili! Po konci utkání již kluci mohli rozjet klasickou děkovačku s rodiči po výhře 65:55!!!

BK Pardubice - Královští Sokoli 65:55

Body: Chimiák 26, Mikolda 10, Kment 8, Kotěra 6, Soldán 6, Němec 4, Znamenáček 2, Červinka 2, Šrámek 1

U14

Do prvního utkání sezony jsme vstoupili trochu nervózně. Nasazení a bojovnost nám nescházeli, za to musím chlapce pochválit. Při marodce, která nás zrovna postihla se kluci vydali na maximum. Ale ta „koncovka“. Jen v prvním poločase jsme minuli 19 střel doslova zpod koše. Druhý poločas jsme navázali na bojovný výkon, velmi dobrou obranu, trochu se už uklidnili v zakončení a dovedli zápas do vítězného konce.

Basket Litomyšl – BK Synthesia

50:63 Body: Vlček 20, Bareš 12, M. Půlpán 10, Procházka 8, Bílek 6, Votke 5, Král 2

To, co nás předešlý den zdobilo, nás v neděli opustilo. Hráči celý první poločas doslova probděli a vznikl z toho poločasový výsledek 41:22 pro domácí. V druhé části jsme se pomalu vrátili do tempa a začali držet s domácími krok. Ti si ale vítězství pohlídali a také po velmi pěkném výkonu zasloužili.

BVK Holice – BK Synthesia 73:51

Body: Procházka, M. Půlpán po 10, Vlček 7, Pletánek 6, Bareš, Král, Novák po 4, Bílek, Votke po 3