První čtyři utkání soutěže nás zavedly do Jihomoravského kraje, kde jsme se postupně utkali s týmy Žabovřesky, Kyjova, Tygrů Brno a Basketu Brno. V prvních dvou utkáních jsme potvrdili roli favorita. I když se domácí týmy snažily, my je naší agresivní obranou nutili k chybám a těžkým zakončením a suverénně si šli za vítězstvím.

BK VIVIDBOOKS Pardubice : Žabovřesky Brno 97:30
BK VIVIDBOOKS Pardubice : Jiskra Kyjov 81:31

Jiná písnička to byla o 14 dní později s brněnskými celky. Čekaly nás opravdu tvrdé oříšky a my rozlouskli jen jeden. V úvodu s Tygry Brno jsme se domácími drželi krok a byli mírně vepředu, ale v okamžiku, kdy domácí překlopili skóre na svoji stranu, jsme ztratili rytmus, sebevědomí, kupili hodně chyb a oranžovo černí si šli pro vysoké vítězství. Naše drobné záchvěvy bojovnosti a basketbalovosti byly na vysoké a dobře hrající Brno málo.

Tygři Brno : BK VIVIDBOOKS Pardubice 82:57

Druhý den jsme chtěli zlepšit náš herní výkon a dojem, a tak jsme hned v úvodu na domácí vlétli a vedli o cca 15 bodů. Bojovali jsme pod košem, bránili celoplošně a vše vypadalo, že si dojdeme k pohodlnému vítězství, ale ve druhé čtvrtině se karty úplně obrátily a my byli všude pozdě, nevraceli se , působili ustrašeně a domácí šli v poločase do vedení o 4 body. Druhou čtvrtinu jsme prohráli 27:12. Černá můra.

Po menší bouřce v šatně nastoupil do druhého poločasu úplně nový tým, bojoval, agresivně bránil, zakončoval z rychlého protiútoku, střílel úspěšně z delší vzdálenosti, působil sebevědomě v kombinacích a druhý poločas vyhrál 55 ku 24 bodům. To určitě udělalo radost našim skvělým fanouškům!

Basket Brno : BK VIVIDBOOKS Pardubice 62:89

V dalších utkáních jsme doma postupně přivítali týmy z Litomyšle, Svitav a Žďáru nad Sázavou. První dva týmy k nám přijely až s příliš velkým respektem a my si před domácím publikem s chutí zahráli a převáděli pohledné kombinace.

Vlci ze Žďáru se snažili držet krok, presovali a hráli aktivně, ale my jsme zúročili zkušenosti a fyzickou převahu a měli další dvě vítězství. V těchto utkáních jsme si dali dílčí cíle, které se nám dařilo plnit a tím se i celkově zlepšovat.

Nyní nás čekají těžké zápasy na mezinárodním turnaji ve Slovenské Trnavě, kde nás soupeři donutí dostat ze sebe to nejlepší. Určitě to budou cenné basketbalové zkušenosti.

BK VIVIDBOOKS Pardubice : Adfors basket Litomyšl 94:32
BK VIVIDBOOKS Pardubice : Basketbal Svitavy 114:44
BK VIVIDBOOKS Pardubice : Vlci Žďár 98:26
Vlci Žďár : BK VIVIDBOOKS Pardubice 35:113