Upravit stránku

Do víkendu šli kadeti s vědomím, že zejména nedělní zápas s NH Ostrava bude klíčovým v boji o první místo ve skupině B kadetské extraligy. Celý tým byl odhodlán napravit neslaný a nemastný výkon z posledního zápasu v Nymburce, kde přišel o dosavadní neporazitelnost. Po celý týden byl z celého týmu cítit hlad po napravení této porážky a to i přes to, že se od čtvrtka připravoval bez zatím nejlepšího hráče týmu Matěje Kolíka.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - BK Opava 95:59 (17:15, 48:24, 69:44)
Body: Avuk 19 (100% střelba), Horváth 17 (3x za 3), Provazník 12, Bryška 11, Kněžour 10, Kalhous, Lejsek, Adamec 6, Libánský, Janoušek 3, Votava 2

Opava přijela na Dukle notně oslabena, ale na začátku utkání to nebylo vůbec znát. Celá čtvrtina se nesla ve vyrovnaném duchu a naše kadety probral až timeout v 7. minutě utkání, ten zapůsobil, jako budíček pro celý tým a zbytek prvního poločasu kadeti vyhráli 36-9 a bylo prakticky po utkání. Kaňkou bylo, že již v poločase musle pro zranění zad odstoupit Sádovský a v závěru utkání na nohu nepříjemně došlápl Kněžour. Pozitivem naopak bylo, že se povedlo rozložit minutáž a pošetřit tak síly na nedělní zápas o první místo.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - NH Ostrava 65:62 (16:21, 29:34, 40:49)
Body: Horváth 20, Lejsek 14 (11 doskoků, 9 ztrát), Avuk 10, Kněžour 6, Adamec 4, Provazník 3 (11 doskoků z toho 7 útočných), Janoušek, Votava, Bílek, Bryška 2

V utkání, které se hrálo ve vysokém tempu a bouřlivé atmosféře odpovídalo tomu, že šlo o souboj dvou týmů s bilancí 10-1. Po vyrovnaném úvodu utkání nám Ostrava na konci první čtvrtiny odskočila na 5 bodů a stejným rozdílem skončil i první poločas. Bohužel vstup do druhé půle se nám nepodařil. V polovině třetí čtvrtiny jsem již prohrávali o 12 bodů, ale z celého týmu byla stále cítit víra v obrat utkání a v to, že se projeví mnohem širší rotace na naší straně. To  se začalo projevovat na začátku 4. čtvrtiny, kdy se stav za 4 minuty změnil z 40-51 na 52-52. Vyrovnaný stav platil i dvě minuty před koncem utkání, pak však vzal osud utkání do svých rukou Filip Horváth, který proměnil dvě těžké střely, které znamenaly rozhodující náskok 5 bodů, které si již naše družstvo pohlídalo a před posledním hracím víkendem základní části má první místo ve svých rukou.

Za celý týden patří všem klukům velká pochvala za týmový výkon, bojovnost!!!

Nyní jsou již kadeti na cestě do lotyšské Rigy, kde je čeká pokračování EYBLu, do Lotyšska kluci odjíždí s odhodláním navázat na víkendové zápasy a také s touhou napravit první turnaj v Itálii, kde nedokázali vyhrát, i díky zdravotním problémům, ani jedno ze čtyř utkání. V Rize je čekají utkání proti týmům z Rumunska (CS Valcea 1924), Itálie (Roseto Basketball Academy), Lotyšska (Basketbola Klase Riga) a na závěr české a autobusové derby proti USK. Přesný rozpis zápasů naleznete na sociálních sítích klubu, stejně tak jako aktuální odkazy na streamy zápasů a v neposlední řadě i fotky přímo z Rigy.