V sobotu jsme proti basketu Brno nastoupili s velkým odhodláním na obou polovinách hřiště a kompaktností nejen v obraně, ale i v útoku. Žádný tým si nevypracoval výraznější náskok, ale mírně vepředu byli hosté z Brna. Když už to vypadalo, že půjdeme přes soupeře, přišla naše chyba a snadný koš soupeře nebo trefili těžkou trojku a začínalo se znovu. V tomto duchu to šlo až do samého závěru. Pardubičtí hráči se však nevzdali, do střeleckého laufu se dostal Hřéba, držel pardubický prapor a k němu se postupně přidali další hráči. Úplný závěr měl v režii Michal Bílek a do prodloužení poslal tým po útočném doskoku Dan Duhajský. V prodloužení jsme už hodně jeli na emocích, vyhráli jsme je 11:5 a připsali si důležité a krásné vítězství, ze kterého se radovala slušně zaplněná hala na Dukle.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Basket Brno 92:86 (20:22, 43:45, 61:64, 81:81)
Body: Bílek 29 (3x za 3), Hřebík 24 (3x za 3), Folta 13, Lejsek 9, Duhajský 8, Kolík 4, Vondráček 3, Provazník 2.

Po nervy drásajícím utkání šli na řadu žáci u15, kteří byli ve výrazné roli favorita, kterou začali plnit hned od úvodu a vypracovali si výrazný náskok. Do utkání jsme šli s úkoly, které jsme hlavně v prvním poločase naplňovali. Vytvořili jsme si dost volných střeleckých pozic a hlavně jsme jich dost proměnili, jak trojky, tak dlouhé dvojky. Jen je škoda, že ve druhé půli už jsme vypadli z koncentrace a z rytmu, ale bylo i to zapříčiněno hokejovým střídáním po pětkách, takže všichni si do sytosti zahráli a na výsledku se již nic nemohlo změnit. Takže po sobotě krásný výsledek BK Pardubice vs. Jižní Morava 2:0.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Jikra Kyjov  84:51 ( 28:8, 51:21, 72:33)
Body: Horák 17, Štěpánek 15, Kolík 12, Fiedler 12, Wolf 10, Hemerka 9, Kněžour 4, Pokorný Voj. 2, Motl 2, Obršal 1.

V neděli se hrálo opět proti Brnu, tentokrát však přijeli Tygři Brno. Zápas nebyl tak kompaktní a nebyl hrán v takovém tempu a kráse basketbalu. Na všech hráčích však byla vidět touha porvat se o vítězství. Utkání se hrálo v podobném duchu jako v sobotu, Brno tahalo za delší konec provazu, a když jsme se přiblížili, tak si opět vypracovali náskok. Utkání jsme rozhodli v poslední vteřině a s klaksonem rozhodl Michal Bílek o našem vítězství, to byla ta třešnička na závěr. Rozhodla velká bojovnost celého týmu a skvělé individuální výkony. Týmu skvěle pomohly mladší hráči a byla to pěkná ukázka propojení celého klubu, jak jsme táhli za jeden provaz a vybojovali cenné vítězství.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Tygři Brno 80:78 (20:21, 36:38, 58:63)
Body: Bílek 13, Duhajský 13, Folta 10, Horváth 10, Kolík 9, Hřebík 8, Vondráček 8, Lejsek 7, Provazník 2.

Po zápase extraligy se přesouvali někteří hráči U19 na zápas I. LM do Olomouce, takže oni neměli „anglický týden“, ale anglický víkend 😊. Skvěle nám vyšel úvod zápasu, hlavně nás táhl Svojda, který na co sáhl, to trefil 😊. Náskok jsme udržovali skvělým týmovým výkonem, kde každý hráč pomohl a měl bodovou šňůru a stále jsme vedli o 6 – 12 bodů. Hlavně jsme dobře bránili a pod domácím košem kraloval Mates Vrábel, který sbíral doskok za doskokem. Důležité bylo, že jsme maximálně eliminovali domácí perimetr, kde se opět skvěle ukázal Pepa Pluhař a i Adam Lukeš. Domácí se v závěru přiblížili těžkými trojkami, ale my jsme jim okamžitě direkt vrátili, důležité trojky v závěru trefil Adam Lukeš s Tomášem Foltou. Který si přenesl formu ze zápasů exl U19. Na konci udržel pevné nervy kapitán Adam Mikuláš, úspěšnými TH jsme si pohlídali náskok a v šatně jsme si vítězně zazpívali.

Basketbal Olomoucko vs. BK VIVIDBOOKS Pardubice 67:75 ( 14:22, 28:36, 42:48)
Body: Svojanovský 25, Vrábel 14, Lukeš 13, Folta 10, Vlček 6, Mikuláš 3, Pluhař 2, Rolenc 2.

Takže co dodat závěrem - jen více takových zápasů a výsledků pro pardubické barvy.