Po odloženém prvním dvojkole jsme vstoupili do Extraligy U17 až tento týden, bohužel vzhledem k rozsáhlé marodce v týmu se nám první víkend vůbec nevydařil.

BASKET Brno - BK VIVIDBOOKS Pardubice 79:68
Body: Soldán 24 (8+ ztrát!!), Kubánek 18, Zajíček 12, Lejsek 6, Bryška 4, Kněžour, Adamec 2, Stejskal, Míča 0

Jak již bylo zmíněno, tak jsme do Brna, odjížděli ve velmi okleštěné sestavě a tým jsme byli nuceni doplnit Tomášem Míčou z týmu U15. I přes to jsme odjížděli s vírou v dobrý výsledek. Cílem bylo zabránit soupeři v útočném doskoku, rychlém protiútoku a vážit si míče. Pouze jedenkrát jsme se v utkání dostali do vedení a do 9. minutě, kdy jsme vedli 14-15. I přes naše vzepětí v závěru utkání měl soupeř utkání zcela pod kontrolou. Bohužel se nám nepovedlo splnit ani jeden před zápasový úkol, když jsme soupeři dovolili 26 útočných doskoků, 17 bodů z rychlého protiútoku a hlavně jsme napáchali 34 ztrát.

Snakes Ostrava - BK VIVIDBOOKS Pardubice 79:73
Body: Soldán 21, Bryška, Kubánek, Zajíček 9, Lejsek 8, Kněžour 7, Adamec, Stejskal 4, Míča 2

Do utkání v Ostravě jsme šli s cílem napravit sobotní nezdar a odvést si domů alespoň jedno vítězství. Klíčovým faktorem mělo být zastavení soupeřových rychlých protiútoků a nedovolení otevřených střel. První poločas byl velice vyrovnaný, když si žádný z týmů nedokázal vybudovat větší než 6 bodový náskok. Bohužel to byl zejména soupeř, který byl mírně napřed. Po poločasové přestávce jsme předvedli náš nejlepší víkendový úsek, když jsme v 25. minutě odskočili do vedení o 10 bodů (45:55) v těchto chvílích to vypadalo, že máme utkání zcela pod kontrolou, ale ostravští bojovníci dokázali skóre otočit ještě do třetí přestávky. To domácí nabudilo a i přes naše krátké vedení na začátku 4. čtvrtiny jsme se již nedokázali vrátit hlavami do zápasu a domácí si utkání pohlídali.

Abychom shrnuli oba víkendové zápasy, tak je potřeba říci, že jsme byli v obou zápasech lepší jednotlivci, ale oba soupeři nás předčili v bojovnosti, týmovosti, disciplíně a hlavně  v touze utkání urvat ve svůj prospěch. To se zdá jako náš největší problém, stejně jako přílišné reagování na okolní vlivy, jako jsou rozhodčí, diváci atd. Pevně věříme, že z tohoto víkendu poučíme a za dva týdny se budeme koncentrovat především na náš výkon a předvedeme v domácím prostředí mnohem týmovější a bojovnější výkon.